Ana Sayfa Teknoloji 28 Şubat 2023 0 Görüntüleme

“Leica ile birlikte geliştirilen” kameralara sahip Xiaomi 13 Serisi Uluslararası Pazarlarda Satışa Sunuldu

Uluslararası kullanıcılar birinci sefer Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarda özgün Leica tecrübesi ile profesyonel sınıf kamera sistemlerini deneyimleyebilecek

Xiaomi, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen lansman etkinliğinde en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarından oluşan Xiaomi 13 serisini memleketler arası pazarlara sunduğunu duyurdu. Görüntüleme teknolojilerinde yürütülen stratejik iş iştirakinin bir modülü olan Xiaomi ve Leica ortasındaki iş birliği sayesinde şirket, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro ile memleketler arası kullanıcılara yepisyeni bir akıllı telefon fotoğrafçılığı tecrübesi sunacak. Leica ile birlikte tasarlanan ve merakla beklenen bu iki amiral gemisi model, Leica’nın profesyonel optik lenslerinin yanı sıra otantik Leica tecrübesini tamamlamak için bir dizi gelişmiş bilgi süreç ve yazılım özelliğine de imkan veriyor. Öteki premium özellikler ortasında en yeni Snapdragon® 8 Gen 2 ve Xiaomi’nin kendi Surge pil idare sistemi yer alıyor ve tüm alanlarda performansın en üst seviyede olmasını sağlıyor.

Uluslararası Fotoğrafçılık Onur Listesinde (International Photography Hall of Fame) yer alan, Leica Onur Listesi Ödülünün (Leica Hall of Fame Award) sahibi dünyaca ünlü bir fotoğrafçı ve Leica elçisi olan Steve McCURRY, “Xiaomi 13 serisinden çok etkilendim, bence çığır açan bir gelişme” kelamlarıyla serinin memleketler arası piyasaya sunulmasından duyduğu heyecanı lisana getirdi. 

Lansman sırasında ayrıyeten, eksiksiz portre görüntüleme ve genişletilmiş fotoğrafçılık seçenekleri sunan Xiaomi 13 Lite modeli de tanıtıldı.

Leica ile birlikte tasarlanan kamera sistemiyle ustalık seviyesinde fotoğrafçılık

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun kamera sistemi, donanım ve imaj kalitesinden UI/UX dizaynına kadar her tarafıyla, profesyonel seviyede bir akıllı telefon fotoğrafçılığı tecrübesi sunmak için Leica ile işbirliği içinde oluşturuldu. Her iki akıllı telefon da Leica optik lenslere sahip üçlü kamera kurulumuyla donatıldı.

Xiaomi 13 Pro’nun Leica Vario-Summicron 1.19-2.2/14-75 ASPH. kamera sistemi, 14 mm’den 75 mm’ye kadar odak uzunluklarını kapsıyor ve ultra büyük 1 inç IMX989 sensöre sahip 23 mm geniş açılı ana kamera, 75 mm hareketli telefoto kamera ve 14 mm ultra geniş açılı kameradan oluşuyor. İlk olarak Xiaomi 12S Ultra’da kullanılan IMX989 sensör, şimdiye kadar bir akıllı telefona yerleştirilen en büyük sensör olma özelliğini taşıyor. Yüksek dinamik aralığı, üstün ışık yakalama özellikleri ve süratli reaksiyonlarıyla büyük sensörü, her ince ayrıntıyı ortaya çıkaran bariz kontrast ve tanımlanmış dokulara sahip renkli imajlar sağlıyor. DSLR seviyesinde dahili odaklama teknolojisine sahip olan akıllı telefonun yeni 75 mm telefoto lensi, çarpıcı portreleri ve hoş yakın çekimleri kadraja almak için 10 cm’den sonsuza kadar kusursuz bir odak aralığı elde etmek üzere hareketli bir lens tasarımı kullanıyor. Xiaomi 13 ise 0,6x ila 3,2x optik yakınlaştırma aralığına ve ayrıyeten 75 mm telefoto lense sahip.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, hem fotoğrafçılık tutkunlarını hem de profesyonel fotoğrafçıları heyecanlandıracak çok çeşitli detaylı kamera ayar seçenekleri sunuyor. Ana lens sistemi, harika portreler yakalamak için eksiksiz odak uzaklığı ve alan derinliği sağlıyor. Kullanıcılar ayrıyeten, imajların doğruluğunu koruyarak ve orta seviyede doygunluk sunarak estetik olasılıklar sunan iki farklı fotoğraf tarzından (Leica Authentic Look ve Leica Vibrant Look) birini seçebiliyor. Alımlı ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra Leica filtreleri, Leica filigranı ve Leica klasik deklanşör sesi üzere eğlenceli özellikler de yer alıyor. 

Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, Xiaomi Imaging Engine ile tüm Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlar ortasında en güçlü bilgi sürece dayalı fotoğrafçılık özellikleriyle öne çıkıyor. Sadece fotoğraf çekme suratını artırmakla kalmıyor, tıpkı vakitte Xiaomi ProFocus ile aygıtların hareket halindeki makul objelere otomatik olarak odaklanmasını sağlayarak genel kamera tecrübesini daha da yükseltiyor.

Mükemmel imaj optimizasyonu sunan her iki akıllı telefon da Pro modunda çekim parametrelerinin manuel olarak ayarlanmasına imkan tanıyor. Adobe tarafından oluşturulan 10 Bit RAW DNG Kamera ve Renk Profillerini destekleyen Xiaomi 13 Pro, profesyonellere Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom’da daha fazla son düzenleme talihini da veriyor. 

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro görüntü çekimi açısından da epeyce başarılı. Profesyonel seviyedeki videograflar için harikulâde bir araç olan her iki aygıt da kullanıcıların canlı renkler, keskin kontrast oranları ve güçlü detaylarla “Create in Dolby Vision®” özelliğini kullanmalarına imkan tanıyor, 4K Ultra Gece Görüntüleri çekiyor ve harika görüntü kalitesi için HyperOIS görüntü stabilizasyonu özelliği sunuyor. 

Snapdragon®️ 8 Gen 2 ile göz kamaştırıcı sürat + performans ve Xiaomi Surge ile üst seviye güvenilirlik + güç

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro gücünü gelişmiş grafik sürece özelliklerine sahip GPU performansını ve güç verimliliğini sırasıyla yüzde 42 ve yüzde 49, CPU performansı ve güç verimliliğini yüzde 37 ve yüzde 47 oranında artıran Snapdragon®️ 8 Gen 2 taşınabilir platformundan alıyor¹. Bu yüksek performans günlük kullanımda pil ömrünü uzatırken fotoğraf sürece, gerçek vakitli yapay zeka ve oyun üzere misyonların basitçe ve süratle yerine getirilmesine imkan tanıyor.

Her iki aygıt da Qualcomm® FastConnectTM 7800 Taşınabilir İlişki Sistemi ile Wi-Fi 7 takviyesine sahip. Xiaomi 13 Pro’nun öne çıkan High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link teknolojisi, çoklu ve eşzamanlı 5 GHz ve 6 GHz kontaklara imkan tanıyarak 5,8 Gbps’ye varan ultra yüksek suratların yanı sıra daha düşük gecikme müddeti ve kusursuz ağ kapasitesi sunuyor.2 Xiaomi 13 ise Dual Band Simultaneous (DBS) Multi-Link özelliğine sahip ve 3,6 Gbps’ye varan ağ suratlarını yakalayabiliyor.2 

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, daha uzun bir hizmet ömrü ve yükseltilmiş bir tecrübe için Xiaomi’nin kendi geliştirdiği Surge şarj çipini kullanan Xiaomi Surge pil idare sistemi ile donatıldı. Tıpkı güç altında en yüksek güç yoğunluğuna sahip 4.500mAh pil ile donatılan Xiaomi 13, kolaylıkla gün uzunluğu kullanım sağlıyor. Ayrıyeten 67W kablolu turbo şarj ve 50W kablosuz turbo şarj dayanağına sahip. Başka yandan Xiaomi 13 Pro, 120 W HyperCharge özelliği sayesinde sadece 19 dakikada yüzde 100 şarj düzeyine ulaşabilen daha da büyük 4.820mAh bataryaya sahip.³

Minimalist bir dizayna ve sınıfının en güzeli ekrana sahip premium amiral gemisi 

Hem Xiaomi 13 hem de Xiaomi 13 Pro, güçlü teknolojik yeteneklerini öne çıkaran yepisyeni minimalist bir tasarım usulüne sahip. Siyah, Beyaz ve Flora Yeşili üzere klasik ve büyüleyici renk seçenekleriyle sunulan Xiaomi 13, düz kenarlı, şık bir düz ekran dizaynına ve 2.5D kavisli art dizayna sahip. Hem etkileyici hem de elde tutuşu epeyce rahat olan Xiaomi 13, %93,3’lük inanılmaz ekran-gövde oranı ve 1,61 mm’lik ultra ince çerçevesiyle4 özellikle bu boyuttaki bir aygıt için inanılmaz bir görüntüleme tecrübesi sunuyor. Büyük 6,36 inç FHD+ AMOLED ekrana sahip Xiaomi 13, E6 AMOLED gereç sayesinde içeriklerin daha düşük güç tüketimiyle birinci sınıf renk doğruluğu ve parlaklıkla görüntülenmesini sağlıyor. 

Diğer yandan Xiaomi 13 Pro, bilhassa kamera moduna sıkıntısız bir halde geçiş yapabilen tek tip bir görünüm için 3D kavisli seramik gövdesiyle dikkat çekiyor. Seramik Beyaz ve Seramik Siyah olmak üzere iki renkte sunulan eserin tutuşu da epey keyifli. 120Hz WQHD+ AMOLED ekrana sahip olan bu daha büyük 6,73 inç ekran gerçek manada bir mucize. Tıpkı E6 materyali sayesinde 1.200 nit tam ekran parlaklığı ve 1.900 nit en yüksek parlaklığa ulaşıyor ve TrueColor ekranıyla gerçek renkleri gösteriyor. Dolby Vision®, HDR10+, HDR10, HLG ve Dolby Atmos® takviyesi ile aygıt gerçek manada sürükleyici bir görsel-işitsel tecrübe sunuyor. Her iki aygıt da IP685 toz ve suya dayanıklılık sunarak optimum müdafaa ve gönül rahatlığı sağlıyor.

Premium hizmetler eşlik ediyor

Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, 3 jenerasyon Android sistem güncellemesinin yanı sıra 5 yıl boyunca güvenlik düzeltme güncellemeleri alacak. Her iki aygıtın kullanıcıları ayrıyeten, profesyonel seviyede kamera sistemiyle çekilen anıları için 2 TB’a kadar genişletilmiş depolama alanı sağlayan Google One bulut depolama alanının yanı sıra YouTube ve Youtube Music uygulamasına 6 ay boyunca fiyatsız erişim sağlayan YouTube Premium fiyatsız deneme sürümünü deneyimleme hakkına sahip olacak. Ayrıca, Android’in dijital araba anahtarı özelliği dayanağı sayesinde Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13, kullanıcıların arabalarının kilidini açmak, kilitlemek ve çalıştırmak için dijital araba anahtarlarını sevdikleriyle paylaşmalarına imkan tanıyacak.

Xiaomi 13 Lite, çift ön kamerasıyla toplumsal medya meraklıları için çok taraflılık sunuyor 

Xiaomi 13 Lite, eşsiz selfie’ler, kıssalar ve sahneler yakalama konusunda tutkulu olan genç akıllı telefon kullanıcıları için özel olarak tasarlandı. Çift ön kamera ve çok taraflı yazılım özellikleriyle donatılan aygıt, bilhassa bu kullanıcıların gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlandı. 32MP ön kamera kristal netliğinde imgeler yakalarken, 8MP ön kamera bu portre çekimlerinde doğal görünümlü bokeh elde edilmesi için ek derinlik bilgisi alınmasına yardımcı oluyor. Toplumsal medya içerik yaratıcılarına paha katan aygıt ayrıyeten, karedeki kişi sayısını makul algılayan, görüş alanını otomatik olarak ayarlayan ve uygun halde yakınlaştıran yahut uzaklaştıran, böylelikle selfie bozulmasını en aza indiren Dinamik Çerçeveleme üzere kullanışlı ve eğlenceli özelliklerin yanı sıra Selfie yakınlaştırma, Cep aynası ve Xiaomi Selfie Glow üzere yüksek kaliteli selfie’ler çekilmesini ve imajlı görüşmeler yapılmasını sağlamak için tasarlanmış üst seviye özellikler de sunuyor. Xiaomi 13 Lite, günlük kullanımı meselesiz bir biçimde desteklemek için yüksek performanslı bir Snapdragon® 7 Gen 1 taşınabilir platform, mükemmel bir 120Hz AMOLED ekran ve 67W süratli şarj özellikleriyle donatıldı. Tüm bunlar 7,23 mm inceliğinde ve 171 g tartısındaki inanılmaz derecede hafif bir pakette4 4.500mAh pil ile birlikte sunuluyor ve kusursuz bir kullanım sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hack forum bahis forum onwin giriş fethiye escort gaziantep escort gaziantep escort hack forum hacker sitesi bursa eskort meritking meritking meritking meritking giriş antalya escort bahis siteleri casibom deneme bonusu veren siteler cosmiczozo.org Tarafbet giriş istanbul escort escort marmaris